Upadłość osoby fizycznej – sądy upadłościowe w woj. śląskim i opolskim

Upadłość osoby fizycznej - sądy upadłościowe w woj. śląskim i opolskim

Dzwoniąc do nas często pytają Państwo o to, w którym sądzie należy złożyć wniosek aby ogłosić upadłość osoby fizycznej (upadłość konsumencką). Poniżej przedstawiamy szczegółową listę sądów upadłościowych dla województw śląskiego i opolskiego.

Należy pamiętać, że sądy upadłościowe to nie „osobne” sądy, ale wydziały gospodarcze sądów rejonowych wyznaczone do zajmowania się upadłościami, w tym upadłością konsumencką. W województwach śląskim i opolskim upadłość konsumencką można ogłosić w sądach rejonowych, które znajdują się w następujących miastach: Gliwice, Katowice, Bielsko-Biała, Częstochowa i Opole. To, do jakiego sądu złożą Państwo wniosek o ogłoszenie upadłości zależy od Państwa MIEJSCA ZAMIESZKANIA. Odnalezienie właściwego sądu ułatwi Państwu sporządzona przez nas lista. Wystarczy wyszukać miejscowość, w której mają Państwo miejsce zamieszkania!

Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej, VI Wydział Gospodarczy

http://www.bielsko-biala.sr.gov.pl/

Do właściwości wydziału upadłościowego sądu w Bielsku-Białej należą:

  • Bielsko-Biała oraz gminy: Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka, Szczyrk, Wilkowice, Wilamowice,
  • Cieszyn, Ustroń, Wisła oraz gminy: Brenna, Chybie, Dębowiec, Goleszów, Hażlach, Istebna, Skoczów, Strumień i Zebrzydowice,
  • Żywiec oraz gminy: Czernichów, Gilowice, Jeleśnia, Koszarawa, Lipowa, Łękawica, Łodygowice, Milówka, Porąbka, Radziechów-Wieprz, Rajcza, Ślemień, Świnna, Ujsoły i Węgierska Górka.

Sąd Rejonowy w Częstochowie, VIII Wydział Gospodarczy

http://www.czestochowa.sr.gov.pl

Do właściwości sądu w Częstochowie należą:

  • Częstochowa oraz gminy: Blachownia, Janów, Kamienica Polska, Kłobuck, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Krzepice, Lipie, Miedźno, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Opatów, Panki, Poczesna, Popów, Przystajń, Rędziny, Starcza i Wręczyca Wielka,
  • Lubliniec oraz gminy: Boronów, Ciasna, Herby, Kochanowice, Koszęcin, Pawonków i Woźniki,
  • Myszków oraz gminy: Dąbrowa Zielona, Irządze, Koniecpol, Koziegłowy, Kroczyce, Lelów, Niegowa, Poraj, Przyrów, Szczekociny, Włodowice i Żarki,
  • Poręba i Zawiercie oraz gminy: Łazy, Mierzęcice, Ogrodzieniec, Pilica, Siewierz i Żarnowiec.

Sąd Rejonowy w Gliwicach, XII Wydział Gospodarczy

http://www.gliwice.sr.gov.pl/

Do właściwości sądu w Gliwicach należą:

  • Gliwice, Knurów i Pyskowice oraz gminy: Gierałtowice, Pilchowice, Rudziniec, Sośnicowice, Toszek i Wielowieś,
  • Jastrzębie-Zdrój oraz gmina Pawłowice,
  • Racibórz oraz gminy: Kornowac, Krzanowice, Krzyżanowice, Kuźnia Raciborska, Nędza, Pietrowice Wielkie i Rudnik,
  • Ruda Śląska,
  • Rybnik oraz gminy: Czerwionka-Leszczyny, Gaszowice, Jejkowice, Lyski i Świerklany,
  • Kalety, Miasteczko Śląskie, Piekary Śląskie, Radzionków i Tarnowskie Góry oraz gminy: Krupski Młyn, Ożarowice, Świerklaniec, Tworóg i Zbrosławice,
  • Pszów, Radlin, Rydułtowy i Wodzisław Śląski oraz gminy: Godów, Gorzyce, Lubomia, Marklowice i Mszana,
  • Zabrze,
  • Żory.

Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach, X Wydział Gospodarczy

http://www.katowice-wschod.sr.gov.pl/

Do właściwości sądu w Katowicach należą:

  • Będzin, Czeladź i Wojkowice oraz gminy Bobrowniki i Psary,
  • Bytom,
  • Chorzów i Świętochłowice,
  • Dąbrowa Górnicza i Sławków,
  • Jaworzno,
  • Katowice,
  • Łaziska Górne, Mikołów i Orzesze oraz gminy Ornontowice i Wyry,
  • Imielin i Mysłowice oraz gmina Chełm Śląski,
  • gmina Pszczyna i gminy: Bestwina, Czechowice-Dziedzice, Goczałkowice-Zdrój, Miedźna  i Suszec,
  • Siemianowice Śląskie,
  • Sosnowiec,
  • Bieruń, Lędziny i Tychy oraz gminy Bojszowy i Kobiór.

Sąd Rejonowy w Opolu, V Wydział Gospodarczy

http://www.opole.sr.gov.pl/

Do właściwości sądu w Opolu należą:

  • Brzeg oraz gminy: Lewin Brzeski, Lubsza, Olszanka, Popielów i Skarbimierz,
  • Kędzierzyn-Koźle oraz gminy: Bierawa, Cisek, Pawłowiczki, Polska Cerekiew, Reńska Wieś i Zdzieszowice,
  • Gmina Kluczbork i gminy: Byczyna, Dobrodzień, Domaszowice, Gorzów Śląski, Lasowice Wielkie, Murów, Namysłów, Olesno, Pokój, Praszka, Radłów, Rudniki, Świerczów, Wilków, Wołczyn i Zębowice,
  • Gmina Nysa i gminy: Grodków, Kamiennik, Korfantów, Łambinowice, Otmuchów, Paczków, Pakosławice i Skoroszyce,
  • Opole oraz gminy: Chrząstowice, Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Komprachcice, Łubniany, Niemodlin, Ozimek, Prószków, Tarnów Opolski, Tułowice i Turawa,
  • Gmina Prudnik i gminy: Baborów, Biała, Branice, Głogówek, Głubczyce, Głuchołazy, Kietrz, Lubrza,
  • Gmina Strzelce Opolskie i gminy: Gogolin, Izbicko, Jemielnica, Kolonowskie, Krapkowice, Leśnica, Strzeleczki, Ujazd, Walce i Zawadzkie.